Rafting na Dunajci L

Trasa: prístav pri kláštore Kartuziánov v Červenon Kláštore - prístav Prielom Dunajca v Lesnici
Dĺžka: 8 km
Trvanie: cca. 1 hodina pri štandardných letných stavoch vodnej hladiny
Cena*: 15 euro/osoba (min. počet osôb v 7-miestnom rafte je 4, siedme miesto je rezervované pre inštruktora)
Objednávky: emailom na radi@raftujeme.sk alebo telefonicky na tel. 0903 397 925

* cena zahŕňa rafting s inštruktorom, ktorý vás bezpečne splaví do konečného prístavu, ďalej zapožičanie pádla, plávacej vesty a prilby pre každého účastníka splavu, plus jeden barel na úschovu cenností v každom rafte

Tip na trip:
1. Zaparkujte v Červenom Kláštore, pokračujte do prístavu pri národnej kultúrnej pamiatke Kláštor kartuziánov, odkiaľ splavíte Dunajec do prístavu v Lesnici. Po splave sa vrátite k vášmu autu pešo po chodníku (8km), ktorý vedie popri rieke, alebo bicyklom, ktorý si zapožičiate v Lesnici pri Chate Pieniny. Náročnejším turistom určite odporúčame návrat cez vyhliadku Sokolice (747 m n.m.) a Troch Korún (982 m n.m.), túra trvá približne tri hodiny, na druhý breh Dunajca vás prevezie drevená kompa blízko štátnej hranice v Lesnici. Ďalšou možnosťou dopravy sú minibusy, ktoré premávajú na trase Lesnica - Spišská Stará Ves. Prípadne ak máme voľné miesto v našom aute, môžeme vás odviezť do Červeného Kláštora.

2. Obdobne ako prvý tip s tým rozdielom, že auto odparkujete v Lesnici pri chate Pieniny, presuniete sa do Červeného Kláštora a túru ukončíte raftingom.

3. Do Červeného môžete prísť aj na vlastných bicykloch. Ak budete mať záujem, môžeme vám ich previesť na koniec splavu na našom prívesnom vozíku.